בר מצווה

     
 
 

 בר מצווה ובת מצווה, אירועים חשובים בחיינו אך רצוי לא לאבד את הראש בדרך להפקתם.

בר מצווה הוא אירוע חשוב לילדינו בכל תקופה מאז ומעולם.
בעבר בר מצווה קוימה בדרך כלל בטקס בבית הכנסת ולאחר מכן באירוע קטן בבית לאחר מכן החלה התקופה בה ההורים פשוט השתגעו בקיום בר מצווה או בת מצווה לילדם, חיפשו מעבר לטקס את כל האטרקציות האפשריות כאשר אירוע בר מצווה הפך לאירוע כמעט שווה בגודלו ובהפקה שלו לאירוע של חתונה, כשמי שצחק על כך שאל מה יהיה ביום ההולדת הבא? או בגיל שמונה עשרה?
 
מרוב מקוריות וחיפוש אחר רעיונות חדשים לקיום אירוע בר מצווה כמעט שכבר לא היה ערך לכל האירוע, זה קרה כך גם בימי הולדת אחרים ובנות מצווה כמובן אך כיום נראה שההורים הבינו שאם נמשיך כך לא נגיע רחוק וגם זה קשה להורים אחרים שאין להם דיי תקציב לקיים אירוע בר מצווה או בת מצווה מעבר לחלקים המקובלים באירוע, זה יוצר קצת בעייתיות בין הילדים בכיתה, חוסר נוחות וגורם לכך לא פעם שהמוזמנים הם רק חברים קרובים. כיום אירועי בר מצווה הינם מתונים יותר, כמובן שיפים ומשמחים הרבה יותר כך נדמה ממה שהיה עד סוף שנות השמונים בערך כאשר בר מצווה היה טקס בבית כנסת וזה היה החלק העיקרי והחשוב בכל בר מצווה. כיום אירוע בר מצווה קיבל את מקומו באיזון והיום מקיימים בר מצווה ובת מצווה בשלל גוונים של רעיונות אך לא מאבדים את הראש בדרך של הפקת האירוע, מעבר לעניין התקציב מרוב אטרקציות וניסיונות לייחד את האירוע יוצא שמקבלים רק עוד אירוע בשלל האירועים הנלווים של הילדים בשנה.
 
כיום מקיימים אירועי בר מצווה ובת מצווה באולם אירועים בתל אביב כמו בעבר לאחר הטקס בבית כנסת כשלאולם מוזמנים כבר כל הילדים מהכיתה, חברים נוספים לעיתים מהשכבה, (בגיל זה לרוב החברים הם מהכיתה בלבד, כמעט ברובם) והילדים קרובי המשפחה. כמובן שהורי הילדים וקרובי המשפחה שלהם כך שאירוע כזה יכול להגיע בדרך כלל ל מאה וחמישים, מאתיים איש לערך באירוע. ניתן כיום לשלב אטרקציות באולם עצמו כמו הבאת מישהו לבידור וזה דיי והותר בתוספת המוזיקה והאוכל כמובן. מעבר לכך שילדים יודעים ליהנות בעצמם מספיק שתהיה מוזיקה ואוכל ברקע אין ספק.
 
אירועי בר מצווה הם ללא ספק אירועים חשובים בילדות שלנו ובחיינו כהורים, לכן אנו רוצים להנציח אותם ומשקיעים לא פעם בצלם ואלבומי התמונות שאחריכן, כיום בכל עידן הטכנולוגיה לא חסרות אופציות לצילום והנצחה של אירוע אם באלבומים מודפסים ווידאו שניתן לערוך לאחר מכן ועוד אופציות רבות אחרות . אין בי ספק כי כאשר ילדי יגיע לגיל המצוות אני אשקיע באירוע שאערוך לו וגם ביתי קבלה אירוע לא פחות מזה שעורכים לבני המצווה אך חשוב מאד לא להיסחף בים האטרקציות שבשוק ולשמור על מתינות, על מינון נכון בכדי לא לאבד את הטעם שבכל הרעיון.