צילום אירועים

     
 
 

 צילום אירועים כדי לזכור רגעים של פעם בחיים

 
 
אחד הדברים שהכי חשוב שיהיה באירועים המשמעותיים של החיים הוא אפשרות לצילום אירועים אלו. צילום אירועים של פעם בחיים יאפשר לנו לעיין ולהעלות זיכרונות לעד מהתקופות היפות שהיו ועברו. צילום אירועים זו בעצם הדרך היחידה שלנו לזכור את מה שהיה כפי שהוא היה, הרי הזיכרון האנושי זוכר מה שהוא רוצה לזכור, ולעיתים פיסות מידע שהיינו רוצים לשמור עמנו לעד, כי היו כל כך יפות ומשמעותיות שלנו, פשוט מתפזרות, כאבק, בראשנו, ואנו שוכחים אותן, כלא היו, לעומת זאת, תמונות, לעולם ישמרו את הרגע המסוים שהן תפסו ויאפשרו לנו לרענן את הזיכרון העייף שלנו, לאור דימויים חזותיים נוחים, בגלל זה צילום אירועים כל כך מהותי.
 
ברגע שיש לנו צילום אירועים משמעותיים בחיינו, אם זה חתונות, ימי הולדת, ברי מצווה, ושאר אירועים משפחתיים בעלי חשיבות, אנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים שהם יישארו עמנו לעד, גם אחרי שחיים שלמים יעברו להם, התמונות תמיד ייוותרו שם, להזכיר את מה שהיה, את מי שהיה ואת מעשינו. כל כך יפה לשבת ולעיין בתוצאות צילום אירועים, עם המשפחה, עם הילדים, ולהכיר להם את ההיסטוריה המשפחתית, ההיסטוריה שלהם, מלפני שהם נולדו, או לרענן זיכרונם לגבי מה שכבר נשכח. רגעים אלו של ישיבה משפחתית והתרפקות על העבר והאירועים המיוחדים שהונצחו בזכות זה שיש צילום אירועים, הם הרגעים הכי יפים, כמעט יפים כמו החוויה של האירוע עצמו.
 
לא רק לשם ישיבה משותפת עם המשפחה, חשוב שיהיה צילום אירועים, גם בשבילך עצמך. גם אם אתה זוכר בבירור מה קרה באירוע, כאילו התרחש רק אתמול, האפשרות לראות את הפרצופים המחייכים, שמחים באירוע כזו או אחר, אמוציות שהזיכרון לבדו לא יכול לייצר יוצאות ממך. יש משהו באפשרות לראות את הזיכרונות בצילומים, שהיא מעבר לרק זיכרון של אירוע רחוק. אתה בעצם צופה, דרך צילום אירועים, בפיסות מחייך, רוקדות ומחובקים עם הסובבים אותן, ותוך שאתה מסתכל על האירוע בדו ממד, אתה מרגיש אותו כאילו הוא מתרחש עכשיו. ההרגשה הברורה הזו יכולה רק להגיע מאמצעי זיכרון חזותיים, כמו צילום אירועים, כי הזיכרון עצמו, כמה חד שלא יהיה, לא פועל על הרגשות שלנו, חזק כמו אמצעים חזותיים.
 
חשוב לנו לזכור את מה שעברנו בחיים, כדי שנוכל לעיין אחורה בשלבים שעיצבו את מי שאנחנו כיום, כדי לשתף בכך את המשפחה, וכדי להתחבר שוב לרגשות השמחה והאושר שאירועים משפחתיים וגם כאלו חברתיים, מסבים לנו. ברגעי צער, תמיד יש לאן לפנות כדי להעלות חיוך על פנינו וללא צילום אירועים כאלו, נצטרך להסתמך על שאיבה מהזיכרון העייף. אין תחליף ליכולת לראות את מה שהיה כדי לחוות זאת בשנית, או בשלישית, צילום אירועים מאפשר זאת. אז, להבא, אל תוותרו על צילום אירועים חשובים לכם, לבל תצטערו על כך כשיהיה מאוחר מדי.